Krajobraz wiejski: pola z uprawami oraz budynek mieszkalny.

Do 30 maja 2022 r. młodzi rolnicy mogą ubiegać się o bezzwrotną premię na rozpoczęcie samodzielnego gospodarowania. W ramach wsparcia finansowanego z budżetu PROW 2014-2020mogą oni otrzymać 150 tys. złotych.

Logo z napisem Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Tylko do 31 maja 2022 r. ci, którzy chcą założyć własny biznes na wsi, mogą ubiegać się o wsparcie finansowanego z PROW na lata 2014-2020. Pomoc ma charakter bezzwrotnej premii, a jej wysokość zależy od liczby nowo utworzonych miejsc pracy. W trwającym od 28 lutego naborze wnioski złożyło ponad 2,5 tys. osób, które ubiegają się o ponad 618 mln zł pomocy.

Kolaż zdjęć przedstawiających murale o tematyce wojskowej.

Ministerstwo Obrony Narodowej (MON) zaprasza do udziału w II edycji konkursu „Mur, ale historia wojska polskiego”. To szansa na dofinansowanie projektów dla lokalnych społeczności. Na realizację zadań MON przeznaczy w sumie 3.000.000 zł.

Zdjęcie tułowia mężczyzny trzymającego oburącz kartkę z napisem: zebranie wiejskie.

Dnia 24.05.2022 (wtorek) o godz. 18:15 (drugi termin 18:30) odbędzie się zebranie wiejskie w Giedajtach. Miejsce spotkania: plac rekreacyjno-sportowy przy ul. Żurawiej.

Zdjęcie trzech kur na wolnym wybiegu. W tle widok kurnika.

W związku z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków wywołanej wirusem grypy A podtypu H5 i H7, na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej we wszystkich gospodarstwach utrzymujących drób:

Zdjęcie mężczyzny zapisującego na kartce "zebranie wiejskie"

Serdecznie zapraszamy mieszkańców Nowego Kawkowa na zebranie, które odbędzie się w poniedziałek 23 maja 2022 r. o godz. 18:00 przy świetlicy wiejskiej.

Grafika, postaci ludzkie, jedna postać zamyślona, u góry wykresy.

W Instytucie Rozwoju Wsi i Rolnictwa Polskiej Akademii Nauk szukamy odpowiedzi na pytanie, jak pandemia wpłynęła na Państwa życie: rodzinne, zawodowe, społeczne. Dlatego ponownie zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc o podzielenie się z nami informacjami o tym, jak pandemia wpłynęła na Wasze życie. To już V etap badań - poprzednie były prowadzone na przełomie marca i kwietnia 2021 roku.

Zdjęcie płotu z tabliczką zawierającą napis: sołtys.

Sołtys i Rada Sołecka Jonkowa zapraszają na zebranie wiejskie, które odbędzie się w dniu 29 kwietnia 2022 r. w Domu Strażaka w Jonkowie przy ul. Lipowej 2.