, г.
giweather joomla module

   W piątek 17 stycznia wójt gminy Jonkowo Wojciech Giecko, przy kontrasygnacie skarbnika gminy Jonkowo Marzeny Górskiej, podpisał umowę o świadczenie usług  w gminnej komunikacji publicznej na terenie Gminy Jonkowo. Ze strony operatora tj. firmy Usługi Transportowe Kamil Krzemiński, umowa została podpisana przez p. Kamila Krzemińskiego. 

 20200117

   Umowa z operatorem podpisana została na okres 12 miesięcy począwszy od dnia 30 stycznia 2020 r. Zgodnie z podpisaną umową komunikacja gminna świadczyć będzie usługi na pięciu liniach przewozowych: J1, J2, J3, J4 i J5.  Łączna ilość tzw. wozokilometrów, która zostanie zrealizowana przez operatora liczyć będzie ok. 174 000 km. Komunikacja na liniach J1 i J2 obsługiwana będzie przez dwa nowe autobusy Karsan Atak (zakupione przez gminę Jonkowo) oraz w razie awarii przez porównywalnej klasy autobus zastępczy zapewniony przez operatora. Na trasach J3, J4 i J5 kursować będą autobusy operatora marki Mercedes Sprinter (rocznik 2017), spełniające normę EURO 6. Na wszystkich liniach komunikacja ruszy w dniu 30 stycznia br. Wszelkie informacje dotyczące kursowania autobusów, szczegółowe rozkłady jazdy dla każdej miejscowości, zasady zakupów biletów jednorazowych, dystrybucji biletów miesięcznych, przysługujących zniżek i zwolnień ustawowych, publikowane będą w najbliższych dniach na stronie www.jonkowo.pl oraz na  profilu gminy Jonkowo na facebooku. Informacje te wraz z rozkładami jazdy trafią również w formie drukowanej do poszczególnych sołectw, wyłożone będą w urzędzie gminy i innych punktach dostępnych dla mieszkańców (np. sklepy).

   W związku z tym, że zdajemy sobie sprawę, że uruchomienie komunikacji publicznej na terenie naszej gminy jest wyzwaniem: dla samorządu, operatora który będzie ją obsługiwał , jak i przede wszystkim dla mieszkańców naszej gminy, którzy będą z niej korzystać, zwracamy się o wyrozumiałość i danie nam wszystkim szansy na przeprowadzenie tego procesu w sposób możliwie najmniej uciążliwy i przystępny dla wszystkich stron. Poniżej załączamy rozkłady jazdy linii J1 i J2. Przedstawione rozkłady jazdy nie są z pewnością ostateczne, będą ulegały modyfikacjom zgodnie z potrzebami jakie pojawią się w trakcie ich realizacji. Rozkłady jazdy linii J3, J4 i J5 opublikujemy już w najbliższy poniedziałek.